Zostań przewodnikiem!
17 maj 2011

Ofertę dla zainteresowanych pracą na zasadzie wolontariatu w charakterze przewodnika ma kierownictwo muzeum w zamku w Dębnie. W zamian za pracę muzeum proponuje nieodpłatne szkolenie. Zdobyte doświadczenie przewodnika może być atutem w późniejszych staraniach o stałą, płatną posadę.

Muzeum szuka współpracowników, bo dotychczasowa obsada personalna zamku nie wystarcza, by zapewnić pełną obsługę turystów indywidualnych i wycieczek. Na zwiększenie etatów nie można sobie z kolei pozwolić ze względu na ograniczenia finansowe. Wolontariat to rozwiązanie, które byłoby teraz najlepszym wyjściem. Osoby, które by się na to zdecydowały, także odniosłyby korzyść, wprawdzie nie finansową, ale byłby to rodzaj inwestycji w swoje kwalifikacje. Praca w ramach wolontariatu to możliwość uzyskania doświadczenia i dodatkowych umiejętności, które w rozmowach z przyszłym pracodawcą bywają nie bez znaczenia. Najlepszym przykładem jest Urząd Gminy w Dębnie, który zatrudniał wolontariuszy. Niektórzy z nich otrzymali potem stałą pracę w urzędzie.