Pożegnanie urzędniczek
01 czer 2011

Stanisława Pabian i Genowefa Migas - pracownice Urzędu Gminy w Dębnie - zakończyły zawodową pracę i przeszły na emeryturę. W sumie w urzędzie przepracowały 81 lat. Koledzy i koleżanki pożegnali je 31 maja w ostatnim dniu ich zawodowej pracy. Były podziękowania, wspomnienia i żal z powodu rozstania. - Obie panie były przykładem pracowników wykonujących swoje obowiązki niezwykle starannie i z wielkim zaangażowaniem. Będzie nam ich brakowało - komentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.

Oficjalne pożegnanie nastąpiło rano. Były podziękowania od wójta Grzegorza Bracha, pamiątkowe albumy z dedykacją i okazja do wspomnień. Niektórym trudno było ukryć wzruszenie, a przy indywidualnych rozmowach nierzadko pojawiały się łzy. - Mówi się, że nie ma ludzi nie do zastąpienia, ale to nieprawda. Obowiązki zostaną przejęte przez innych, ale osób nie da się zastąpić, bo każdy jest indywidualnością - mówiła Renata Kargol, kierownik referatu administracyjnego.

W ciągu kilkudziesięciu lat prac każdy z pań wypracowała indywidualny styl prac. Genowefa Migas pracę w urzędzie rozpoczęła w 1966 roku jako 19-letnia dziewczyna. Była młodszym referentem, starszym referentem i inspektorem zawsze pracując w księgowości. Ze stażem 45 lat pracy stała się absolutną rekordziestką w urzędzie.

Stanisława Pabian do urzędu trafiła w 1975 roku. W latach 1983-1990 była sekretarzem urzędu, od 1990 roku pełniła funkcję inspektora zajmując się m.in. inwestycjami. W 1997 roku została kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego pełniąc tę funkcję do ostatniego dnia pracy. - Miała optymistyczne podejście nawet do najtrudniejszych spraw. Nie było dla niej spraw nie do rozwiązania - wspomina Marian Kurek, Sekretarz Gminy.