Pierwsza Sesja nowo wybranej Rady Gminy Dębno IX kadencji 2024-2029
08 maj 2024
Pierwsza Sesja nowo wybranej Rady Gminy Dębno IX kadencji 2024-2029

We wtorek w sali narad Urzędu Gminy Dębno odbyła się inauguracyjna sesja Rady Gminy Dębno, podczas której ślubowanie złożył Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz nowo wybrani radni.

W nowej kadencji 2024-2029 w Radzie Gminy Dębno będą zasiadać: Baca Andrzej, Franczyk Monika, Gurgul Grzegorz, Gurgul Marcin, Gurgul Mikołaj, Jeziorek Przemysław, Kłusek Grzegorz, Kraj Paweł, Łazarz Andrzej, Łośko Marek, Macheta Krystyna, Matura Piotr, Przeklasa Marek, Roczniak Kazimierz, Sacha Anna.

Po złożeniu ślubowania radni w głosowaniu tajnym wybrali Przewodniczącego Rady Gminy, którym został Piotr Matura, a następnie jego zastępców Marka Łośko oraz Marcina Gurgula.

W czasie sesji powołano także komisje Rady Gminy:

Komisja Rewizyjna - skład osobowy komisji: Macheta Krystyna - Przewodnicząca, Roczniak Kazimierz - Wiceprzewodniczący, Kraj Paweł.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - skład osobowy komisji: Anna Sacha - Przewodnicząca, Andrzej Baca - Wiceprzewodniczący, Franczyk Monika.

Komisja Rozwoju Gospodarczego, Finansów i Rolnictwa - skład osobowy komisji: Gurgul Marcin - Przewodniczący, Kłusek Grzegorz - Wiceprzewodniczący, Monika Franczyk, Kraj Paweł, Macheta Krystyna, Jeziorek Przemysław, Roczniak Kazimierz, Łazarz Andrzej, Gurgul Mikołaj, Przeklasa Marek, Matura Piotr.

Komisja Oświaty, Kultury, Spraw Socjalnych i Sportu - skład osobowy komisji: Jeziorek Przemysław - Przewodniczący, Marek Łośko - Wiceprzewodniczący, Gurgul Grzegorz, Gurgul Marcin, Macheta Krystyna, Roczniak Kazimierz, Franczyk Monika, Gurgul Mikołaj, Przeklasa Marek.

Komisja Prawa, Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska - skład osobowy komisji: Kłusek Grzegorz - Przewodniczący, Roczniak Kazimierz - Wiceprzewodniczący, Gurgul Grzegorz, Gurgul Marcin, Baca Andrzej, Kraj Paweł, Łośko Marek, Sacha Anna, Łazarz Andrzej, Matura Piotr.