Marsz po stypendia
22 czer 2011
Marsz po stypendia

Właśnie ruszył nabór do III edycji Funduszu Stypendialnego „Otwieramy Horyzonty”. Do 20 lipca 2011 roku można składać swoje wnioski.

Program jest realizowany przez Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” i gminę Dębno dla uczniów, którzy ukończyli 5 lub 6 klasę szkoły podstawowej w następujących szkołach:

1. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej
  2. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Sufczynie
  3. Zespół Szkół w Woli Dębińskiej
  4. Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich
  5. Szkoła Podstawowa w Maszkienicach
  6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie

W tym roku zmienił się formularz wniosku o stypendium. Zgodnie z sugestiami członków zeszłorocznej Komisji Stypendialnej, pojawiły się w nim nowe pytania takie jak m.in.: pytanie o działalność społeczną kandydata czy np. pytanie o to, na co przeznaczy on swoje stypendium. Zmianie uległy również kwestie związane z dochodami. W tym roku stypendysta musi udokumentować dochody z 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku, czyli od kwietnia do czerwca 2011 roku. Dodatkowo do tegorocznych dokumentów dołączyliśmy specjalny załącznik, który porządkuje wiedzę na temat, jakie zaświadczenia, w jakich przypadkach należy przedstawić, by udokumentować dochody.

Warto pamiętać, że wnioski kandydaci na stypendystów składają osobiście lub wysyłają pocztą tradycyjną – decyduje data stempla pocztowego - bezpośrednio do Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty”, Rynek 9 w Tarnowie do 20 lipca 2011 roku. Akceptowalne są tylko wnioski wydrukowane lub wypełnione czytelnym pismem. W tej edycji Funduszu zostanie wręczonych 20 stypendiów.

Pliki do pobrania:

Poradnik