“Dziecięca Ferajna” wystąpiła w naszej gminie
15 kwi 2024
“Dziecięca Ferajna" wystąpiła w naszej gminie

W minioną sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie odbył się niezwykły koncert zespołu "Dziecięca Ferajna". Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Dziecięca Ferajna to najprawdopodobniej największy obecnie patriotyczno - edukacyjny projekt muzyczny, w skład którego wchodzi ponad 120 utalentowanych dzieci i młodzieży z całej Polski.

Podczas sobotniego koncertu znalazły się pieśni patriotyczne, wzbogacone o recytację tekstów opowiadających o narodowych bohaterach. Całość została okraszona scenicznym ubiorem artystów, w tym harcerskimi i wojskowymi mundurami, powstańczymi opaskami, hełmami, beretami oraz furażerkami z wojskowymi orzełkami. Koncert miał na celu rozwijanie wśród najmłodszych poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie był pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Zespół "Dziecięca Ferajna" powstał z głębokiego patriotyzmu i potrzeby serca. Od początku jest kierowany przez muzyka i producenta Norberta “Smołę" Smolińskiego. Instruktorami wokalnymi, przygotowującymi dzieci i młodzież do występu byli Sylwia Pasek, Dariusz Augustyn, Katarzyna Sroka, Vira Kaminska oraz Katarzyna Cyza.

Organizatorem koncertu było Dębińskie Centrum Kultury we współpracy w rodzicami z Dębna, Brzeska, Zaczarnia oraz Rudki.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Patronat honorowy objęła Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz.