50-lecie par małżeńskich
27 mar 2024
50-lecie par małżeńskich

W ubiegłą niedzielę, 24 marca odbyło się wyjątkowe wydarzenie, poświęcone małżeństwom obchodzącym rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Na uroczystość przybyło aż 19 par, które zawarły związek małżeński w 1973 roku.

Parom małżeńskim wyjątkowej rocznicy gratulowali: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Dudek oraz Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich, Sportu i Promocji Anna Jakubas.

Wszystkie zaproszone pary zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Jubilaci odebrali również listy gratulacyjne, kwiaty, upominki i dyplomy. Uroczystość była pełna rozmów oraz wzruszających wspomnień, a o jej artystyczną stronę zadbały Aleksandra Kubala i Sylwia Pasek.

Wszystkim dostojnym jubilatom raz jeszcze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz kolejnych lat spędzonych razem. Jubileusz, który przeżywacie to przykład dla przyszłych pokoleń, że mimo przeciwności losu, razem można przejść przez całe życie - podkreśla wójt Gminy Wiesław Kozłowski.