GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

8.10.2021
Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

W dniu 19 września 2021 r. w Parku Etnograficznego w Tokarni miał miejsce "16. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny i Smaki Jesieni" natomiast w dniach 25 i 26 września 2021 r. w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie podczas XVIII już edycji Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej udział wzięli mieszkańcy Gminy Dębno, którzy przygotowali stoiska promocyjne. Wójt Gminy Dębno przekazał na ten cel gadżety promocyjne związane z naszą gminą.

Tego typu wydarzenia umożliwiają zapoznanie się z ofertą gospodarstw agroturystycznych oraz pozwalają zaznajomić się z lokalnymi tradycjami kulturowymi charakterystycznymi dla danych części regionu. Ogromnie cieszy fakt, że mieszkańcy chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach i promują naszą gminę również z własnej inicjatywy mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

W wydarzeniu organizowanym w Krakowie zadebiutował zespół „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” z Porąbki Uszewskiej, którego założycielem jest Pan Klemens Góral – mieszkaniec naszej gminy. Zespół postawił sobie za cel kultywowanie, promowanie i ocalenie od zapomnienia starych piosenek. Po występie członkowie zespołu zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z rektorami Uniwersytetu Rolniczego dr hab. inż. Sylwestrem Tabor oraz pochodzącym z Porąbki Uszewskiej Prof. dr hab. inż. Włodzimierzem Sadym. Obecni byli również dyrektor Giełdy Agroturystycznej dr Michał Szanduła oraz Prezes SA GGG Aleksander Twardosz.

Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców
Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12