GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » 15-lecie posługi kapłańskiej i niezwykły spektakl w Sufczynie

15-lecie posługi kapłańskiej i niezwykły spektakl w Sufczynie

7.06.2021
15-lecie posługi kapłańskiej i niezwykły spektakl w Sufczynie

W niedzielę 6 czerwca 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie odbył się spektakl Teatru Jasne Światło pt. ,,Znieczulenie”.  Sztuka opowiada historię kobiety i jej syna, którzy zostali opuszczeni przez męża i ojca. Sytuacja na tyle mocno odbija się na ich życiu, że nie potrafią nawiązać właściwej relacji. Syn nie umie normalnie funkcjonować, zatraca się w nałogach, a matka nie potrafi mu pomóc. Ich poraniony świat ratuje Jezus, który ukrywa się pod postacią więźnia skazanego na śmierć. Spektakl zobaczyli mieszkańcy Sufczyna, a także Urszula Sworst – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie, Ewa Płaneta – sołtys wsi, Łukasz Przybyło – Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, ks. Adam Bajorek – Proboszcz Parafii Sufczyn, a także Jacek Szklarz - wicewójt gminy Dębno, który w imieniu wójta Wiesława Kozłowskiego przekazał wsparcie na działalność i  rozwój teatru, a także upominki dla aktorów.

W rolę Marcina wcielił się ks. Łukasz Pawłowski – wikariusz Parafii Sufczyn, który tego dnia zagrał główną rolę nie tylko w spektaklu. Obchodził on bowiem 15-lecie posługi kapłańskiej. Dziękujemy za otwartość, uśmiech, dobre słowo i troskę. Życzymy dużo zdrowia, siły, wytrwałości oraz otwartych serc parafian. Wszystkiego dobrego! – mówił wicewójt gminy Dębno Jacek Szklarz.


Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12