GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Przekazanie alkomatu do Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku

Przekazanie alkomatu do Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku

30.04.2021
Przekazanie alkomatu do Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku

Z danych policji zebranych w 2019 roku wynika, że w okresie od stycznia do grudnia doszło do ok. 30 tysięcy wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Z roku na rok rośnie liczba śmiałków, którzy po spożyciu alkoholu wsiadają na kierownicę nie zważając na konsekwencje swoich decyzji. Etanol to substancja psychoaktywna, oznacza to, ze wpływa na działanie centralnego układu nerwowego i funkcje mózgu. Im więcej alkoholu wypijesz, tym bardziej zakłócone jest funkcjonowanie twojego układu nerwowego -  w tym ośrodków mózgowych kluczowych dla prawidłowego kierowania pojazdem i odpowiadających za koordynację wzrokowo-ruchową. 

W ramach realizacji zadań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Gmina Dębno przekazała alkomat, który służył będzie brzeskiej ,,drogówce”. W środę 29 kwietnia, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku kom. Tomasz Nosal oraz aspirant Szczepan Biłos, specjalista Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku odebrali sprzęt z rąk Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

PAMIĘTAJ!

To w jakim stanie korzystasz z samochodu zależy od Ciebie. Konsekwencje mogą ponieść wszyscy!


Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12