GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Zaproszenie na IX wiosenną edycję Forum Seniora - 21 kwietnia 2021 online

Zaproszenie na IX wiosenną edycję Forum Seniora - 21 kwietnia 2021 online

7.04.2021
Zaproszenie na IX wiosenną edycję Forum Seniora - 21 kwietnia 2021 online

Forum Seniora to seria ciekawych wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych, które na stałe wpisały się do kalendarza spotkań organizowanych przez redakcję „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, wykłady będą transmitowane w Internecie 21 kwietnia od godz. 10:00.

Gościem specjalnym Forum będzie Anna Dymna - wybitna aktorka i założycielka fundacji „Mimo wszystko”, która opowie jak nie tracić nadziei, a także skąd czerpać siły i radość życia.

PLAN FORUM:

  • Seniorze dbaj o sen - dr Małgorzata Hołda z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie o tym, jak ważny jest zdrowy sen i co zrobić, by dobrze się wysypiać.
  • Seniorze, nie daj się oszukać - Podkomisarz Beata Wcisło z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przedstawi elementarne zasady bezpieczeństwa, o których powinno się pamiętać w codziennym życiu.
  • Senior w mediach społecznościowych - Daria Jankiewicz - dziennikarka realizująca kampanie reklamowe w social mediach dla największych gazet regionalnych w Polsce opowie m.in. o tym, czy i dlaczego warto być obecnym w mediach społecznościowych, w jaki sposób z nich korzystać, a przede wszystkim, jak robić to bezpiecznie!
  • Senioralne choroby urologiczne -Prof. dr. hab. n. med. Piotr Chłost, kierownik Katedry i Kliniki Urologii CMUJ, opowie o diagnostyce i profilaktyce chorób wieku senioralnego.
  • Onkologia w cieniu pandemii - Dr n. med. Marcin Hetnał, dyrektor medyczny Centrum Radioterapii Amethyst, przedstawi obraz oddziału onkologii i jej pacjentów w trakcie pandemii COVID-19.
  • Seniorze, pij krakowiankę - Tadeusz Bochnia, członek Rady Nadzorczej Wodociągi Miasta Krakowa, opowie o wodzie oraz wpływie nawodnienia organizmu na nasze zdrowie.
  • Talerz seniora - jak odpowiednim żywieniem poprawiać zdrowie Mgr Aleksandra Kucharczyk, dietetyk kliniczny z gabinetu dietetycznego FitMyMind, doradzi seniorom, co warto jeść, a co lepiej wykluczyć z codziennego jadłospisu, aby zadbać o zdrowie.
  • Żegiestów: Zapraszamy do uzdrowiska - gościem będzie Marta Adamczyk - dyrektor marketingu Uzdrowiska Krynica.

Ustaw przypomnienie:

Zarejestruj się na Forum Seniora online, które rozpocznie się 21 kwietnia o godzinie 10.00. Otrzymasz mailowe i sms-owe przypomnienie o rozpoczęciu Forum Seniora oraz informacje, jak możesz je zobaczyć na www.gazetakrakowska.pl lub www.dziennikpolski24.pl

https://www.webankieta.pl/ankieta/614586/wypelnij-formularz-ix-forum-seniora-online.html

 

Patronat honorowy nad Forum Seniora obejmują:

WITOLD KOZŁOWSKI
Marszałek Województwa Małopolskiego

 

PROF. DR HAB. JACEK POPIEL
JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego


Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12