English bip

Aktualności sportowe

Niespodziewany mistrz
25 lut 2011

Niespodziewane rozstrzygnięcie przyniosła tegoroczna Liga Zakładów Pracy i Stowarzyszeń Gminy Dębno. W rywalizacji piłkarskiej triumfował debiutujący w rozgrywkach zespół Clubu & Pizzerii Exclusive. O mistrzostwie decydowała dopiero ostatnia kolejka i bezpośredni mecz pomiędzy kandydatami do tytułu.

Do ostatniej chwili o mistrzostwo walczyły drużyny Exclusive i Petro Awy. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero 2o lutego, w sobotę w trakcie ostatniej kolejki. Przed spotkaniem  faworytem była drużyna Petro Awy złożona z zawodników V -ligowego Orła Dębno, która z powodzeniem występuje w III lidze powiatowej ligi futsalu w Brzesku, zajmując drugą lokatę w tych rozgrywkach.

Zespół Clubu & Pizzerii Exclusive mający jako debiutant teoretycznie mniejsze szanse okazał się jednak bardziej zdeterminowany i po zwycięstwie nad drużyną Petro Awy  w stosunku 11-6 zawodnicy tej drużyny mogli świętować zwycięstwo w LZPiS.

Obie drużyny dostarczyły licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji. Początek pojedynku był wręcz wymarzony dla teamu Exclusive, gdyż stosunkowo szybko i z łatwością zaaplikowali rywalom cztery bramki. Po ok. 10 min. gry mecz został przerwany na ok. 5 min., gdyż po starciu z Mateuszem Gawłem,  golkiper  Petro Awy –Konrad Kusion nie podnosił się z parkietu. To nieco wytrąciło z równowagi dominujący na parkiecie zespół Exclusive, który stracił dwie bramki, jednak zespołowi Petro Awy pozwoliło to  jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Dominacja Clubu & Pizzerii Exclusive podczas tej potyczki była bezdyskusyjna, tylko w pierwszej połowie Petro usiłowało  nawiązać kontakt z rywalem, a wynik  w pełni oddaje to co działo się na parkiecie.

Club & Pizzeria Exclusive  -  Petro Awa 11:6

Club & Pizzeria Exclusive: Batko – Książek, Bibro, Szafrański, Bujak, Kubala, Gaweł, Tyrkiel

Bramki:, 1-0 Bibro, 2-0 Tyrkiel, 3-0 Książek, 4-0 Bibro, 4-1 D. Zydroń -k., 4-2 Płaneta, 5-2 Szafrański, 5-3 D. Zydroń, 6-3 Szafrański, 6-4 Greń, 7-4 Bibro, 7-5 Greń, 8-5 Książek, 9-5 Szafrański, 10-5 Szafrański, 10-6 Greń, 11-6 Tyrkiel

Sędziowali: P. Kopytko (Brzesko), oraz M. Nieć (Dębno)