Jubileusz orkiestry
10 czer 2011

Łysogórka Orkiestra Dęta ma 30 lat. Jubileuszowe obchody zaplanowano na najbliższą niedzielę na godzinę 14.

Wszystko rozpocznie się marszem orkiestry-jubilatki i orkiestr zaproszonych do wspólnego świętowania. Po mszy świętej w intencji muzyków, która odprawione zostanie o g. 14 w kościele parafialnym w Łysej Górze, bohaterowie uroczystości wraz ze swoimi gośćmi i mieszkańcami przemaszerują do amfiteatru "Krakus", gdzie będzie można wypocząć przy dźwiękach muzyki orkiestrowej.

Przypomnijmy, że orkiestrę założył 30 lat temu ówczesny proboszcz parafii w Łysej Górze ks. Czesław Janiga. Przez pierwszych osiem lat istnienia orkiestra funkcjonowała pod patronatem parafii. Później tj. w latach 1988-1998 zmieniła swój status, przyjęła nazwę Łysogórskiej Orkiestry Dętej i działała dzięki pasji i ofiarności członków zespołu, którzy utrzymywali ją z własnych składek. W 1999 orkeistra rozpoczęła współpracę z jednostką OSP stając się Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej.

Obecnie orkiestra działa pod egidą Dębińskiego Centrum Kultury

Funkcję kierownika orkiestry pełni obecnie Jerzy Woźniak, a jej dyrygentem jest od początku istnienia Eugeniusz Grzanka. Orkiestra składa się dziś z 26 osób. Najmłodszy z jej członków ma 15 lat, najstarszy 66 lat. Wcześniej przez orkiestrę przewinęło się jeszcze 17 innych osób, z których cztery już nie żyją. Do miana członka orkiestry aspirują aktualnie 2 osoby.