GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury

Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury

4.01.2021
Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury

Trudny rok 2020 Dębińskie Centrum Kultury zakończyło z niezwykle ważną inwestycją. Na jej realizację uzyskano dotację z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura domów kultury 2020”. Efektem realizacji projektu „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” jest właśnie ten nowy nabytek.

To nowoczesna, przystosowana do różnych warunków, podłoża i nachylenia terenu scena, która będzie nieodzownym elementem wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie Gminy Dębno.

Nowa scena posiada elektryczno-hydrauliczny sposób podnoszenia dachu i poziomowania podłogi, sterowany pilotem. Jej rozmiary po rozłożeniu to: 8m x 6m x 5m, posiada dach profilowany (łukowy). Rama przyczepy zbudowana jest z profili stalowych, podparta na dwóch osiach, ustawiana, poziomowana, dodatkowo zabezpieczona galwanizacją. Scena zawiera częściowo ruchome, rozkładane podesty sceniczne z możliwością regulacji wysokości, wykonanych z profili aluminiowych pokrytych atestowaną  płytą antypoślizgową i wodoodporną.

„To był jeden z priorytetowych celów pracy w DCK – pozyskanie środków zewnętrznych na własną, mobilną scenę. Nie udało się z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Podjęliśmy zatem kolejne starania. Ten cel został w końcu osiągnięty. Nasz wysoko oceniony wniosek w programie Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego i Sportu został pozytywnie zakwalifikowany do dofinansowania. To duży krok naprzód. Po powrocie do pełnej normalności w funkcjonowaniu kultury, ta inwestycja znacznie zwiększy zakres wydarzeń plenerowych. Już planujemy nowe przedsięwzięcia (festiwale, przeglądy, cykle koncertów itp.) o skali nawet międzynarodowej, które oprócz dobrze znanych i cyklicznych imprez, ubogacą życie społeczne, kulturalne i sportowe mieszkańców Gminy Dębno. Dziękuję wszystkim pracownikom DCK, urzędu Gminy Dębno, Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaangażowanych w ten projekt. Dziękuję bardzo Wójtowi Gminy Dębno Wiesławowi Kozłowskiemu za wsparcie na każdym etapie tego projektu oraz zapewnienie wkładu własnego w tym trudnym roku. Teraz z nadzieją patrzymy w przyszłość i już nie możemy doczekać się wydarzeń plenerowych z wykorzystaniem nowej sceny”  – podkreśla inicjator projektu – dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury – Łukasz Przybyło.

Wartość inwestycji to 157 403,10 zł, z czego kwota dofinansowania z to 121 011,50 zł, wkład własny to 36 391, 60 zł

Zadanie „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z wkładu własnego Dębińskiego Centrum Kultury, pochodzącym ze środków Gminy Dębno.

Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury
Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury
Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury
Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury
Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury

Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12