Ostatnie wydarzenia

125-lecie Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej

24.03.2017
125-lecie Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej

21 marca 2017 roku odbyła się uroczystość związana ze 125-leciem Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej. W obchodach wzięli udział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Rektor Uniwersytetu Rolniczego i Honorowy Obywatel Gminy prof. dr hab. Włodzimierz Sady, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura, a także absolwenci oraz byli pracownicy Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej.

Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Gminy Dębno informuje o kontrolach posesji w zakresie bezumownego korzystania z gminnej sieci kanalizacyjnej

24.03.2017
Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Gminy Dębno informuje o kontrolach posesji w zakresie bezumownego korzystania z gminnej sieci kanalizacyjnej

Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Gminy Dębno informuje, iż od dnia 4 maja 2017 r. rozpoczyna się sukcesywna kontrola posesji pod względem przyłączy bez podstawy prawnej i bezumownego korzystania z sieci kanalizacyjnej – w tym wprowadzania wód opadowych i drenażowych do kanalizacji sanitarnej. Osoby dokonujące kontroli będą posiadać identyfikatory oraz upoważnienie do wejścia na teren posesji w celu wykonania kontroli.

Gmina Dębno gotowa na reformę systemu edukacji

22.03.2017
Gmina Dębno gotowa na reformę systemu edukacji

W grudniu ubiegłego roku weszła w życie nowa ustawa – Prawo oświatowe, wprowadzająca szereg zmian w dotychczasowym systemie edukacji. Do nowych przepisów przystosowują się poszczególne samorządy. Wśród nich jest również Gmina Dębno.

Pomoc żywnościowa w Gminie Dębno

21.03.2017
Pomoc żywnościowa w Gminie Dębno

Na terenie naszej gminy nadal realizowany jest program „Pomoc Żywnościowa 2014-2020”. Jego celem jest zapewnienie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom, w postaci przekazywanych im paczek żywnościowych. Osoby chętne do uzyskania wsparcia powinny zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w budynku Urzędu Gminy Dębno.

„Wyklęci” na deskach teatru

14.03.2017
„Wyklęci” na deskach teatru

W ubiegłą sobotę w budynku Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi miała miejsce premiera spektaklu pod tytułem „Wyklęci”, w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej działającej przy DCK. Za reżyserię i scenariusz przedstawienia odpowiedzialny jest opiekun grupy, Łukasz Przybyło.

Gmina Dębno inwestuje w rozwój czytelnictwa

10.03.2017
Gmina Dębno inwestuje w rozwój czytelnictwa

Siedem szkolnych bibliotek, działających na terenie Gminy Dębno, otrzyma dodatkowe środki na zakup nowych książek i lektur. To efekt dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przyznanego naszej gminie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

„Oj przepraszam! Oj, oj!”- program estradowy na Dzień Kobiet

10.03.2017
„Oj przepraszam! Oj, oj!”- program estradowy na Dzień Kobiet

8 marca w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się występ pt. „Oj przepraszam! Oj, oj!” w wykonaniu Anny Kukawskiej wokalistki i aktorki, której akompaniował na fortepianie muzyk Marcin Kurcz. 

Premiera spektaklu "Wyklęci"

10.03.2017
Premiera spektaklu "Wyklęci"

Spektakl  „Wyklęci” to próba zmierzenia się młodych ludzi z Gminy Dębno z historią żołnierzy Armii Krajowej. Losy kilku historycznych postaci, ich wybory, dylematy w świecie lat powojennych zostały tu przedstawione, by zadać te trudne pytania: o sens poświęcenia w momentami beznadziejnej sytuacji oraz o wymiar honoru w bezwzględnych czasach.

Gminny Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych – wyniki

9.03.2017
Gminny Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych – wyniki

6 marca w Zespole Szkół w Sufczynie odbył się finałowy etap Gminnego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Swoją wiedzę historyczną miało okazję sprawdzić siedemnastu uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Koordynatorem był mgr Jacek Sacha. 

Dzień Kobiet

8.03.2017
Dzień Kobiet

Drogie Panie,

Z okazji dzisiejszego święta pragnę złożyć serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności

Aby każdy dzień Waszego życia był wyjątkowy, przepełniony radością i szczęściem

I żeby zawsze otaczała Was miłość najbliższych Wam osób.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

Drukuj drukuj

Życie Gminy

Strona główna » Życie Gminy

Pismo samorządowe ukazujące się w cyklu dwumiesięcznym, o objętości 32 strony formatu A4 z kolorową okładką.

Jest źródłem informacji o aktualnych wydarzeniach społecznych, kulturalnych i gospodarczych dotyczących Gminy Dębno, planach dotyczących mieszkańców i zamieszkiwanych przez nich sołectw, inicjatywach społecznych, problemach dotyczących mieszkańców, decyzjach władzy samorządowej.

Na łamach dwumiesięcznika prezentowane są różne stanowiska i opinie dotyczące problemów i inicjatyw społecznych dotyczących gminy. Pismo pełni też rolę poradnika dla mieszkańców w sprawach dotyczących decyzji urzędowych, wymagań administracyjnych, obowiązków i praw mieszkańców.

Wydawca

Dębińskie Centrum Kultury
Wola Dębińska 240, 32-852 Dębno
dyr. Włodzimierz Gurgul
tel. 665-86-61 lub 631-85-82

opracowanie techniczne i druk:

GAMAR S.C. A.Pulit, G.Pulit

 

Numery - rok 2014:

Numery - rok 2013:

Numery - rok 2012:

Numery - rok 2011:

Numery - rok 2010:

Numery - rok 2009:

Numery archiwalne:

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12