Wydarzenia szkolne

W DCK na wiosnę kwitnie poezja

3.04.2019
W DCK na wiosnę kwitnie poezja

W tym roku już po raz 15. w Dębińskim Centrum Kultury odbył się gminny konkurs recytatorski pod nazwą "Poezja jest jak obraz". Nazwa konkursu nawiązuje do słów poety greckiego Simonidesa, który nazywał poezję mówiącym malarstwem.

XX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

26.03.2019
XX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

XX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno” odbyła się 20 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej.

Na konkurs  zgłosiło się 47 uczestników, w pięciu kategoriach wiekowych: klasy IV, klasy V, klasy VI, klasy VII oraz klasy VIII z 10 miejscowości z terenu Gminy Dębno.

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

14 marca 2019 roku brzescy policjanci gościli w komendzie przedszkolaków z Woli Dębińskiej. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Mali słuchacze najpierw aktywnie uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez policjantkę Wydziału Prewencji sierż.sztab. Monikę Lis na temat bezpiecznych zachowań podczas zabawy i na drodze.

Młodzi Europejczycy poznają naszą gminę

25.02.2019
Młodzi Europejczycy poznają naszą gminę

Zespół Szkół w Woli Dębińskiej po raz kolejny gości młodzież z różnych krajów Europy w ramach programu „Erasmus+”.

Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Początkiem grudnia zakończył się trwający przeszło rok projekt, pt. „Wielojęzyczny nauczyciel inspiracją i kluczem do sukcesu uczniów” finansowany w ramach europejskiego programu Erasmus +. Szkoła w Woli Dębińskiej otrzymała dofinansowanie w wysokości 23 962,00 Euro do wykorzystania na szkolenia zagraniczne nauczycieli i podniesienie jakości nauczania.

Szkolenie dla nauczycieli - Program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego

Szkolenie dla nauczycieli - Program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego

W Urzędzie Gminy Dębno początkiem listopada zostało zorganizowane dwudniowe szkolenie dla nauczycieli chcących realizować wśród swoich uczniów rekomendowany program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego. W szkoleniu uczestniczyło czternastu nauczycieli z sześciu szkół.

Wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

26.11.2018
Wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik  w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

"Naukobus"- wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej[1]

W dniach 8 i 9 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gościła wystawa objazdowa "Naukobus", która jest częścią projektu "Nauka dla Ciebie" realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego.

W Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości

W Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości

8 listopada Przedszkole w Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości uroczystą akademią w wykonaniu dzieci 5 i 6 letnich. W akademii uczestniczyły rodziny dzieci oraz zaproszeni sponsorzy i dobroczyńcy przedszkola. Wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy oraz kilka pieśni patriotycznych.

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej obfituje w ciekawe wydarzenia zarówno dla dzieci jak i rodziców. Po otrzymaniu oczyszczacza powietrza zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne, w których wzięły udział przedszkolaki, pracownicy przedszkola i rodzice. Dzieci spotkały się z ,,leśnikiem", który pokazał zaśmiecony las.

Konkurs plastyczny pt. "Jesienny cudaczek"

6.11.2018
Konkurs plastyczny pt. "Jesienny cudaczek"

Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych  zmian i fascynujących zjawisk. Ta barwna  pora roku  dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 20