Wydarzenia szkolne

Opis realizacji programów profilaktycznych w roku szkolnym 2018/2019

8.07.2019
Opis realizacji programów profilaktycznych w roku szkolnym 2018/2019

W niedawno zakończonym roku szkolnym aż czternastu nauczycieli z siedmiu szkół z terenu Gminy Dębno realizowało wśród swoich uczniów rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii programy profilaktyczne pn: Przyjaciele Zippiego, Spójrz Inaczej oraz Domowi Detektywi, dopasowane odpowiednio  do wieku dzieci.

XX Gminny Konkurs Ortograficzny

XX Gminny Konkurs Ortograficzny

21 maja 2019 r. gimnazjaliści i uczniowie kl. VII i VIII szkół podstawowych wzięli udział w konkursie ortograficznym organizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie. Uczestnicy pisali dyktando i rozwiązywali test z łamigłówkami ortograficznymi. Honorowy patronat objęli i ufundowali statuetki Mistrza Ortografi - Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

VIII Gminny Konkurs Matematyczno–Logiczny "Magia Liczb"

29.05.2019
VIII Gminny Konkurs Matematyczno–Logiczny "Magia Liczb"

W ubiegłym tygodniu  w  Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczno–Logiczny "Magia Liczb". W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Celem konkursu była popularyzacja matematyki oraz kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 20 zadań zamkniętych i otwartych.

W DCK na wiosnę kwitnie poezja

3.04.2019
W DCK na wiosnę kwitnie poezja

W tym roku już po raz 15. w Dębińskim Centrum Kultury odbył się gminny konkurs recytatorski pod nazwą "Poezja jest jak obraz". Nazwa konkursu nawiązuje do słów poety greckiego Simonidesa, który nazywał poezję mówiącym malarstwem.

XX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

26.03.2019
XX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

XX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno” odbyła się 20 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej.

Na konkurs  zgłosiło się 47 uczestników, w pięciu kategoriach wiekowych: klasy IV, klasy V, klasy VI, klasy VII oraz klasy VIII z 10 miejscowości z terenu Gminy Dębno.

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

14 marca 2019 roku brzescy policjanci gościli w komendzie przedszkolaków z Woli Dębińskiej. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Mali słuchacze najpierw aktywnie uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez policjantkę Wydziału Prewencji sierż.sztab. Monikę Lis na temat bezpiecznych zachowań podczas zabawy i na drodze.

Młodzi Europejczycy poznają naszą gminę

25.02.2019
Młodzi Europejczycy poznają naszą gminę

Zespół Szkół w Woli Dębińskiej po raz kolejny gości młodzież z różnych krajów Europy w ramach programu „Erasmus+”.

Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Początkiem grudnia zakończył się trwający przeszło rok projekt, pt. „Wielojęzyczny nauczyciel inspiracją i kluczem do sukcesu uczniów” finansowany w ramach europejskiego programu Erasmus +. Szkoła w Woli Dębińskiej otrzymała dofinansowanie w wysokości 23 962,00 Euro do wykorzystania na szkolenia zagraniczne nauczycieli i podniesienie jakości nauczania.

Szkolenie dla nauczycieli - Program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego

Szkolenie dla nauczycieli - Program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego

W Urzędzie Gminy Dębno początkiem listopada zostało zorganizowane dwudniowe szkolenie dla nauczycieli chcących realizować wśród swoich uczniów rekomendowany program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego. W szkoleniu uczestniczyło czternastu nauczycieli z sześciu szkół.

Wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

26.11.2018
Wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik  w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

"Naukobus"- wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej[1]

W dniach 8 i 9 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gościła wystawa objazdowa "Naukobus", która jest częścią projektu "Nauka dla Ciebie" realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 20