EDUKACJA

Drukuj drukuj

Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Etiuda bożonarodzeniowa

Etiuda bożonarodzeniowa

7.01.2020
Etiuda bożonarodzeniowa

Tuż przed Bożym Narodzeniem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie została wystawiona „Etiuda bożonarodzeniowa” przygotowana przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły w ramach innowacji „Teatr mój tworzę ogromny”.

Przedstawienie zostało podzielone na 3 części. W akcie pierwszym ukazano piekło z dramatycznym tańcem diabłów oraz zaprezentowano reakcję Lucyfera na wiadomość o narodzinach Dzieciątka. Następnie aktorzy wraz z widzami poszybowali w górę, aby sprawdzić, jak aniołki i gwiazdki szykują się do świąt. W akcie trzecim ukazano ziemię – miejsce, gdzie toczy się nieustanna walka dobra ze złem o ludzką duszę. Całość zakończyła się wesołym tańcem rozbrykanych bałwanków, który zapewne ucieszył najmłodszych.

W spektaklu wzięło udział prawie 60 osób. Połączył on całą społeczność szkolną, gdyż wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego, uczniowie z wielu klas oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i duże grono rodziców. Zespół muzyczny, prowadzony przez panią dyrektor, wzbogacił występ oprawą muzyczną grając najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki bożonarodzeniowe.  Wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia, które zaprezentowano dwa razy – w piątek dla społeczności szkolnej, a w sobotę dla społeczności lokalnej. Widzów zachwycił przede wszystkim zjawiskowy taniec aniołów, prezentacje najmłodszych oraz zabawny występ rozbrykanych bałwanków.

Spektakl bawił i wzruszał, a dopełnieniem wszystkiego była muzyka, która podkreślała nastrój.

Etiuda bożonarodzeniowa
Etiuda bożonarodzeniowa
Etiuda bożonarodzeniowa
Etiuda bożonarodzeniowa
Etiuda bożonarodzeniowa
Etiuda bożonarodzeniowa
Etiuda bożonarodzeniowa
Etiuda bożonarodzeniowa

Wróć do wydarzeń szkolnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12