Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Sprawozdanie z Programu profilaktyczno – wychowawczego FERIE 2019

28.01.2019
Sprawozdanie z Programu profilaktyczno – wychowawczego FERIE 2019

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Jednak grono uczniów nie miało możliwości wyjazdu. Dla tych, którzy zostali w domach, szkoła zorganizowała zimowisko. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów, a także edukacja na temat zdrowego żywienia oraz przeciwdziałania uzależnieniom.

Każdy dzień tygodnia poświęcony był innej tematyce zajęć. Rozmawiano m.in. na temat uzależnień od smartfonów, telewizji oraz komputerów. Uczniowie odgrywali scenki, które miały na celu pokazanie szkodliwość tego typu nałogów.

Uczniowie mogli poznać kilka bardzo ciekawych zawodów. Dzieci poznały tajniki pracy m.in. strażaków. Dowiedziały się w jaki sposób niosą oni pomoc potrzebującym oraz, jak bardzo jest to niebezpieczny zawód, wymagający wielu poświęceń. Uczniowie mogli również, za sprawą pani Anny Gaudnik poznać tajniki pracy farmaceutów. Dzieci dowiedziały się, że do wykonywania tego zawodu potrzebne są ogromne zasoby wiedzy.

Uczniowie mogli poznać wyznaczniki zdrowego stylu życia. Dowiedzieli się o szkodliwości spożywania nadmiernej ilości fast-foodów, słodyczy oraz żywność przetworzonej a także picia napojów energetycznych, izotonicznych oraz słodkich napojów gazowanych. W ramach warsztatów uczniowie przygotowywali „zdrowe” przepisy. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach sportowych oraz brali udział w różnych grach i zabawach ruchowych.

Na zakończenie zimowiska, uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina na projekcję filmu „Ralph Demolka w Internecie”. Każdy z uczestników zimowiska otrzymał drobny upominek.

Tegoroczne zimowisko w naszej szkole zostało wsparte środkami finansowymi pochodzącymi z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok.

Wróć do wydarzeń szkolnych