Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Plan filmowy na Zamku w Dębnie

27.02.2019
Plan filmowy na Zamku w Dębnie

W poniedziałek, 25 lutego, Zamek w Dębnie na jeden dzień zamienił się w plan filmowy, a to za sprawą ekipy realizującej program  „Korona królów: Taka historia..”, która nagrywała kolejny odcinek serii. Program ten ukazuje kulisy powstawania serialu „Korona Królów” oraz ma na celu przede wszystkim przekazywać widzom wiedzę na temat ówczesnych czasów. Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, opowiada widzom m.in. o funkcjonowaniu dworu, handlu, rozrywce, królewskich obyczajach i tradycjach.

XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w PSP Woli Dębińskiej

XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w PSP Woli Dębińskiej

W dniu 18 grudnia 2018 roku odbył się XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej. Jak co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów od klasy I do VIII oraz Gimnazjum.

Zaproszenie na ferie zimowe w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi

6.12.2018
Zaproszenie na ferie zimowe w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza dzieci od 6 lat, uczniów szkół podstawowych na ferie zimowe realizowane w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi w terminie od 14.01.2019 r. do 25.01.2019 r. (od poniedziałku do piątku) w godz. 9:00 - 15:00. Podczas ferii uczestnicy wezmą udział w warsztatach rekreacyjno - ruchowych, plastycznych, muzycznych, edukacyjnych oraz w różnorodnych grach i zabawach. Dodatkowym urozmaiceniem będą wyjazdy, spotkania profilaktyczne.

Zaproszenie na spektakl pt. "Ziemia Obiecana"

Zaproszenie na spektakl pt. "Ziemia Obiecana"

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie oraz teatr "Jasne Światło" serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Dębno na spektakl pt. "Ziemia Obiecana", który odbędzie się 2 grudnia 2018 o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej PSP w Sufczynie.

Zaproszenie na Zimowe Spotkanie przy Piwie

Zaproszenie na Zimowe Spotkanie przy Piwie

Przed nami ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach cyklu „Kwartalnych Spotkań przy Napojach”. W niedzielę, 18 listopada zapraszamy do Muzeum Zamek w Dębnie. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Podczas „Zimowego Spotkania przy Piwie” odbędzie się wyjątkowy koncert „Zapomniane Arcydzieła Polskiej Muzyki Fletowej”. Swoje muzyczne umiejętności zaprezentują: Marta Klupś-Radny i Wioletta Fluda.

Jesienne Spotkanie przy Herbacie

Jesienne Spotkanie przy Herbacie

W Oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie - w Muzeum Zamek w Dębnie odbyło się 7 października Jesienne Spotkanie przy Herbacie połączone z wyjątkowym koncertem w wykonaniu znakomitej pianistki Niny Kuźmy-Sapiejewskieji otwarciem wystawy instrumentów muzycznych z kolekcji Teresy Waydowicz.

Zajęcia plastyczne z elementami ceramiki

1.10.2018
Zajęcia plastyczne z elementami ceramiki

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia plastyczne z elementami ceramiki w nowym roku szkolnym.

Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 4 października 2018 r. o godzinie 16:30.

Więcej informacji na załączonym plakacie.

Taniec estradowy dla dzieci

21.09.2018
Taniec estradowy dla dzieci

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 4-10 lat na zajęcia tańca estradowego. Rozpoczęcie już w najbliższy poniedziałek tj. 24 września.

Więcej informacji na załączonym plakacie.

Letnie Spotkania przy Winie

8.08.2018
Letnie Spotkania przy Winie

Letnie Spotkania przy Winie, które miały miejsce w  niedzielę 5 sierpnia w zamku w Dębnie, wpisały się w niezwykły sposób w obchody Jubileuszu Czterdziestolecia istnienia tej muzealnej placówki. Powodów było co najmniej kilka.

Niezwykłe całkowite zaćmienie Księżyca

6.08.2018
Niezwykłe całkowite zaćmienie Księżyca

27 lipca 2018 roku w godzinach nocnych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej obserwowano niezwykły kosmiczny spektakl.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 12