Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

20.08.2019
W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

Zapraszamy na uroczystości ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

13.08.2019
Zapraszamy na uroczystości ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafia Rzymskokatolicka w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na uroczystość upamiętniającą tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Obchody wspomnienia tego wydarzenia odbędą się w czwartek, 15 sierpnia br. przy pomniku na Przymiarkach w Łysej Górze.

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

9.08.2019
Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka wraz z Mieszkańcami wsi Jaworsko serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia br.

"Letnie Spotkania przy Winie" w Muzeum Zamek w Dębnie

29.07.2019
"Letnie Spotkania przy Winie" w Muzeum Zamek w Dębnie

Zbliża się kolejny odcinek cyklu „Kwartalnych Spotkań przy Napojach” w Muzeum Zamek w Dębnie. W niedzielę, 4 sierpnia zapraszamy na spotkanie z muzyką oraz dziełami ceramiki i szkła. Początek „Letniego Spotkania przy Winie” o godzinie 17.00.

Rodzinne popołudnie w Biadolinach Szlacheckich

17.07.2019
Rodzinne popołudnie w Biadolinach Szlacheckich

Pomimo kapryśnej aury w niedzielę 14 lipca na stadion w Biadolinach Szlacheckich licznie przybyli mieszkańcy sołectwa i nie tylko, by wziąć udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Dębińskie Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Gminy Dębno oraz Sołtysem i Radą Sołecką Biadolin Szlacheckich.

Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

4.07.2019
Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata” w amfiteatrze Krakus organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łysej Górze, Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oraz Radę Sołecką Łysa Góra. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Jak co roku przygotowano wiele występów.

Serdecznie zapraszamy na XXII Biesiadę Agroturystyczną

2.07.2019
Serdecznie zapraszamy na XXII Biesiadę Agroturystyczną

W niedzielę, 7 lipca 2019 r. na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbędzie się XXII Biesiada Agroturystyczna. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 15.00  o której nastąpi powitanie wszystkich przybyłych gości i mieszkańców, a następnie rozpocznie się konkurs potraw domowych.

4.06.2019

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK, który odbędzie się 8-9 czerwca 2019 r. w odnowionym Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. W programie wystąpią działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego dziecięce zespoły folklorystyczne, instrumentaliści oraz kapele ludowe.

XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi po raz XXII zorganizowały Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno. Poziom młodych wykonawców docenił obecny na uroczystości Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Jest to rodzaj imprezy, na którą chętnie przyjeżdżają zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie. Tu nie zajmuje się miejsc, a każdy wykonawca jest nagradzany. Przegląd umożliwia wykonawcom i ich opiekunom prezentację efektów całorocznej pracy na forum Gminy. Jest też okazją do rywalizacji, dlatego obserwuje się coraz wyższy poziom występujących. Panuje tu miła atmosfera, a każdy z występujących jest doceniony.

WARSZTATY WOKALNE w Dębińskim Centrum Kultury

9.05.2019
WARSZTATY WOKALNE w Dębińskim Centrum Kultury
Dębińskie Centrum Kultury zaprasza na WARSZTATY WOKALNE z improwizacji dla wokalistów, które odbędą się 27 maja 2019r., w godzinach od 15:00 do 20:00. Zajęcia obejmować będą pracę nad emisją głosu. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady działania traktu głosowego oraz dowiedzą się jak dbać o higienę głosu.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 14