Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

26.06.2018
XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

Dnia 10 czerwca 2018 r. w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbył się XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Organizatorami wydarzenia byli Dębińskie Centrum Kultury i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Patronat honorowy objęli Starosta Brzeski Andrzej Potępa i Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. W przeglądzie udział wzięły dziecięce zespoły regionalne, kapele ludowe oraz instrumentalista. Do Łoniowej przyjechali mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Poprzez swoje występy zainteresowały inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem, tańcem ludowym oraz zaszczepiły w nich szacunek i umiłowanie kultury ludowej swojej małej ojczyzny.

Działający pod patronatem Dębińskiego Centrum Kultury Zespół Folklorystyczny MALI ŁONIOWIACY godnie reprezentował Gminę Dębno zajmując trzecie miejsce.

Wróć do wydarzeń kulturalnych