GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

13.10.2021
Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za liczne uczestnictwo w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w Gminie Dębno, która odbyła się 9 października w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej. Tegoroczne hasło „Czytanie wzmacnia” stało się punktem wyjścia do stworzenia programu wieczoru.

Noc rozpoczęły panie dietetyczki z firmy NaturHouse z Brzeska, prelekcją zatytułowaną „Zdrowie na talerzu”. W czasie spotkania przybliżone zostały zasady zdrowego odżywiania, diet, a także błędów żywieniowych. Po zakończeniu wystąpienia chętni mogli przystąpić do analizy składu ciała, a także omówić jej wyniki z naszymi prelegentkami. Wystąpienie w czasie Nocy Bibliotek nie mogłoby się odbyć bez przedstawienia książek o zdrowiu, które są dostępne w naszych bibliotekach.

Kolejnym punktem programu była prezentacja książek kucharskich przez Panie z Koła Gospodyń „Rajskie Smaki” z Sufczyna. Jedna z książek została wydana w 1963 roku, druga natomiast to relikt z lat 70., gospodynie do dziś korzystają z zawartych w nich przepisach, o czym uczestnicy wydarzenia mogli się przekonać w czasie degustacji ich niesamowitych potraw.

Wieczór zakończył występ naszych wspaniałych seniorów z zespołu „Ocalić od zapomnienia”,  przy akordeonowym akompaniamencie Pana Stanisława Gurgula. Wspólne śpiewanie ludowych piosenek z pewnością przyczyniło się do wzmocnienia świadomości kulturowej naszego regionu.

Dziękujemy Paniom bibliotekarkom – Agnieszce Witek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej, Joannie Wróbel i Bernadecie Malec za przygotowanie tegorocznej edycji, tego ważnego wydarzenia, pokazującego rolę bibliotek w animacji życia społeczno – kulturalnego lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Paniom z KGW „Rajskie Smaki” z Sufczyna, na czele z panią Ewą Płanetą, dziękujemy Seniorom z zespołu „Ocalić od zapomnienia” i Panu Stanisławowi Gurgulowi za oprawę muzyczną.

Na kolejną Noc Bibliotek zapraszamy już za rok.


Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12