GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Kolejny Klub Senior + już gotowy

Kolejny Klub Senior + już gotowy

16.12.2020
Kolejny Klub Senior + już gotowy

Dobiegły końca prace remontowe w budynku tzw. „Organistówki”, w którym powstał kolejny w gminie Klub Senior +.

Przebudowane pomieszczenia zyskały nowoczesne, funkcjonalne wyposażenie i są w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Budynek zmienił się nie do poznania. Wykonano m.in.: nowy dach, elewację, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną. Zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Wewnątrz budynku Seniorzy otrzymali do swojej dyspozycji pomieszczenie służące jako sala spotkań, kuchnię, łazienkę wyposażoną w dwie toalety dla kobiet i mężczyzn oraz szatnię. Wszystkie pomieszczenia zostały nowocześnie umeblowane i oprzyrządowane.

Teren wokół budynku został utwardzony. Powstał podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz parking.

- Jest to druga po Sufczynie placówka tego typu w naszej gminie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców  Klub Senior + w Dębnie został utworzony z myślą   o starszych, nieaktywnych już zawodowo osobach. Zadaniem jego będzie prowadzić działania motywujące Seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu, podnoszenia wiary we własne możliwości, likwidację poczucia pustki oraz przełamywania trudności w nawiązywaniu relacji – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Zadanie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020 kwotą 150 tys. złotych.

 

 

 

 

 


Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12