GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

17.10.2018
Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

15 października w Publicznej Szkole Podstawowej, w Porąbce Uszewskiej, uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Akademia rozpoczęła się o godz. 9. powitaniem gości, a następnie swoje ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych.

Obchody były doskonałą okazją, aby podziękować pedagogom za ich wysiłek i pracę. Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski wręczył nauczycielom specjalne nagrody. Swoje wyróżnienia wręczył również dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, pedagogom oraz pracownikom obsługi i administracji szkoły.

- Kiedyś my wszyscy byliśmy pierwszoklasistami i przed całą społecznością szkolną składaliśmy ślubowanie. To ważny dzień w życiu każdego ,,pierwszaka", ale i odpowiedzialne zadanie przed każdym z Państwa, którzy przez najbliższe lata będziecie krzewić wśród młodych mieszkańców naszej gminy wiedzę, ale również dobre wzorce, pamięć historyczną - mówił wójt Wiesław Kozłowski. - Dziś pragnę Państwu podziękować za trud i zaangażowanie. Dzięki Wam nasi uczniowie zyskują coraz lepsze wyniki w nauce, w związku z tym rośnie grono naszych stypendystów. To Państwa zasługa i ogromny sukces. Dziś życzę Państwu kolejnych chwil z uczuciem dobrze wykonanego zadania, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz cierpliwości, która w tym zawodzie jest zawsze niezwykle ważna. W imieniu swoim i Rodziców jeszcze raz dziękuję - powiedział wójt Wiesław Kozłowski. 

Za montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej odpowiedzialne były: pani Małgorzata Dudowicz, która przygotowała klasę 1 a, pani Izabela Nadolnik klasę 1 b, pani Władysława Klecka przygotowała klasę 5. Za wystrój sali odpowiadały: pani Dorota Płaneta-Potępa i Katarzyna Sztando. Jesienną inscenizację przygotowały panie Joanna Karaś, Agnieszka Radzikowska i Aneta Kania.


Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12