GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Ruszył kolejny nabór do programu "Małopolska Niania"

Ruszył kolejny nabór do programu "Małopolska Niania"

1.10.2018
Ruszył kolejny nabór do programu "Małopolska Niania"

Wójt gminy Dębno otrzymał podziękowania od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy i Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka za realizację we współpracy z Województwem Małopolskim innowacyjnego projektu „Małopolska Niania 1.0”.

Gminny Program „Małopolska Niania 1.0” polegał na wsparciu rodzin w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym, poprzez udzielenie pomocy finansowej na dofinansowanie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.  

Świadczenie „Małopolska Niania”, przez które należy rozumieć pieniądze przyznawane w ramach projektu na rzecz rodziców na dofinansowanie wynagrodzenia niani wynosiło 1 500 złotych, z czego 1 000 złotych pochodziło ze środków budżetu województwa małopolskiego, a 500 złotych z budżetu gminy Dębno.

Program realizowany był od 1 listopada 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r. Świadczenia przysługują przez okres nie dłuższy niż 10 miesięcy.

- To kolejny element polityki prorodzinnej realizowany w naszej gminie - podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. - Małopolska Niania to bardzo ważny program umożliwiający program pozwalający młodym rodzicom szybszy powrót na rynek pracy, ale również pozwalający ograniczyć poziom bezrobocia. Zachęcam naszych mieszkańców do udziału w tym programie i zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami na jego temat w Urzędzie Gminy.  

Od 25 września 2018 r. do 8 października 2018 r. trwa nabór do kolejnej edycji programu „Małopolska Niania 2.0”. 

Celem projektu jest stworzenie warunków do podjęcia lub kontynuacji zatrudnienia przez rodziców/ opiekunów dzieci w wieku do lat 3, którzy do tej pory nie uczestniczyli w rynku pracy oraz zwiększenie dostępności do usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w szczególności na terenie gmin charakteryzujących się ograniczonym dostępem do instytucjonalnych form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Koordynatorem programu w gminie Dębno był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno. 


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12