GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

30.07.2018
Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

W gminie Dębno gościła delegacja przedstawicieli władz samorządowych z Ukrainy w ramach wizyty studyjnej organizowanej w związku z projektem Decentralization Offering Better Results and Efficiency. Projekt jest odpowiedzią na najistotniejsze wyzwania jakie stoją przed Ukrainą w związku z decentralizacją władzy publicznej i reformą samorządu terytorialnego.

Wizyta miała na celu wsparcie ukraińskich jednostek w zakresie przygotowywania strategicznych planów rozwoju.

Goście w trakcie pobytu w gminie Dębno uzyskali informacje z zakresu: zastosowania i zaangażowania prac nad dokumentami strategicznymi, ochrony środowiska lokalnego, przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego oraz przeprowadzania diagnozy społecznej (obejmującą zarówno analizę danych zastanych, jak i realizację badań społecznych).

- W Urzędzie Gminy w ciągu ostatnich 4 lat udało nam się wypracować wysokie standardy pracy, co w konsekwencji skutkuje świetnym poziomem pozyskiwanych środków zewnętrznych na realizację gminnych inwestycji – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Nasza gmina mocno się rozwija, co jest zasługą między innymi wydajnej pracy urzędników, którym przyświeca cel: lepsze jutro dla gminy Dębno oraz pomoc mieszkańcom w ich codziennych sprawach.

Poza merytorycznym aspektem wizyty gości z Ukrainy, zostali oni oprowadzeni po urzędzie, odwiedzili jednostki organizacyjne oraz zwiedzili najważniejsze miejsca historyczne: Zamek w Dębnie, kościół parafialny w Dębnie.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12