GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Uroczysta Sesja Rady Gminy

Uroczysta Sesja Rady Gminy

30.12.2016
Uroczysta Sesja Rady Gminy

28 grudnia 2016 r. w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich odbyła się czternasta, ostatnia już w tym roku Sesja Rady Gminy Dębno, podczas której wręczono akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dębno, a także nagrody dla laureatów konkursów: Dębowe Serce i Dębińskie Pasje.

W II edycji Konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje”, kapituła przyznała dwie nagrody, których laureatkami zostały uczennice Zespołu Szkół w Łysej Górze. Jedną z nagród otrzymała 11-letnia Amelia Marek z Sufczyna. Jej główną pasją jest pływanie, w którym odniosła już liczne sukcesy na szczeblu zarówno regionalnym, jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma już ponad sto medali, a pierwsze „złoto” zdobyła trzy lata temu. Oprócz tego, Amelia uczęszcza również do szkoły muzycznej, gdzie uczy się gry na fortepianie.

Druga z nagród trafiła do 13-letniej Weroniki Najberek z Łysej Góry – utalentowanej biegaczki, od lat zbierającej medale na wszelkich zawodach lekkoatletycznych, w których ma możliwość uczestniczenia. W tym roku zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w trójboju lekkoatletycznym. Interesują się nią kluby sportowe z całego regionu. Nastolatka reprezentuje również szkołę muzyczną w Porąbce Uszewskiej i bierze udział w konkursach wokalnych.

Nagrodę Wójta Gminy Dębno „Dębowe Serce” otrzymał ksiądz Marian Majka, który przez wiele lat był proboszczem Parafii św. Małgorzaty w Dębnie. W czasie swojej posługi kapłan w ogromnym stopniu przyczynił się do rozwoju zarówno samego kościoła, jak i całej parafii. Był zaangażowany w działalność dobroczynną, a także w zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Ksiądz Majka zainicjował i nadzorował liczne inwestycje, których realizacja pozwoliła na niezbędną renowację budynku kościoła i terenów wokół niego. Dzięki jego staraniom, kościół w Dębnie jest dziś wizytówką diecezji. Pomimo ogromu pracy w parafii i poza nią – przez wiele lat był równocześnie Dziekanem dekanatu w Porąbce Uszewskiej – troszczył się o los swoich parafian, wśród których cieszy się wielkim szacunkiem i poważaniem.

Podczas sesji odbyło się również przekazanie przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy. Odebrał go pochodzący z Łysej Góry Jerzy Sacha – ubiegłoroczny laureat nagrody „Dębińskie Pasje”. Pan Jerzy to prawdziwy człowiek renesansu. Jest uznanym plastykiem, rzeźbiarzem i nauczycielem sztuki, którego prace zdobią obiekty użyteczności publicznej w całym kraju. Jednocześnie, laureat był również utytułowanym sportowcem, a później trenerem i działaczem sportowym, wielokrotnie odznaczanym za swój wkład w rozwój kultury fizycznej w regionie. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dębno Jerzemu Sacha jest uhonorowaniem jego ogromnego dorobku na wielu płaszczyznach życia i nieustającego udziału w promowaniu naszej Gminy.

Po uroczystościach, które uświetnił występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Biadolinach Szlacheckich, rozpoczęła się robocza część sesji. W jej trakcie przyjęto między innymi uchwałę budżetową Gminy Dębno na rok 2017, wieloletnią prognozę finansową, ramowy plan pracy Rady Gminy oraz roczne plany pracy Komisji i Komisji Rewizyjnej Rady.


Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12