GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » O gminie » Wydarzenia » Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników

Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników

14.04.2015
Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników

Wielka Liga Czytelników zakończona, ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych klas I-III i IV-VI przyciągnął setki dzieci z całej Polski. Gmina Dębno również miała godnych reprezentantów w postaci 3 drużyn zakwalifikowanych do półfinałowych zmagań. Dla przypomnienia konkurs trwał od listopada 2014r. do marca 2015r., w pierwszym etapie naboru uczestnicy, by się zakwalifikować musieli przeczytać 15 książek i zdobyć 700 punktów, by móc dostać się do półfinału.

W kategorii klas I-III do półfinału zakwalifikowały się następujące drużyny: z ramienia Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej drużyna, w której skład weszły: Marcelina Pabian, Weronika Łazarz i Nikola Wójtowicz. Natomiast z ramienia Biblioteki Publicznej w Sufczynie w kategorii klas I-III zakwalifikowała się drużyna w składzie: Maja Gaweł, Wiktoria Leśniak i Amelia Nosal, natomiast w kategorii klas IV-VI Izabela Pomykacz i Gabriela Macheta.

Drużyny walczyły niezwykle zacięcie i w półfinale uzyskały fenomenalne wyniki:

W kategorii klas I-III

Drużyna z Sufczyna – 103 pkt.

Drużyna z Porąbki Uszewskiej – 99 pkt.

W kategorii klas IV-VI

Drużyna z Sufczyna – 75,5 pkt.

Niestety ta ilość punktów nie pozwoliła dostać się do finału, ponieważ rywalizacja była niezwykle wyrównana i zacięta, a znajomość tekstu przez wszystkie drużyny znana na poziomie bardzo dobrym i rewelacyjnym.

Dla porównania do finału dostały się drużyny, które kolejno uzyskały następującą liczbę punktów:

I drużyna – komplet 110 pkt.

II drużyna – 109 pkt.

Pozostałe drużyny – po 108 pkt.

Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników dla dzieci z Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej i Biblioteki Publicznej w Sufczynie odbył się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku, uczestnicy zmagali się z testem, a po jego zakończeniu mogli zwiedzić bibliotekę w towarzystwie Pani Kariny.

Półfinaliści przed przystąpieniem do testu wysłuchali tekstu przygotowanego przez Panią mgr Agnieszkę Maroń z Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego, którego treść brzmiała następująco:

"Drodzy Półfinaliści, Wytrwali Wędrowcy z Krainy Wyobraźni, spotykamy się tu dzisiaj, bo udowodniliście nie tylko, że lubicie czytać książki, ale że umiecie czytać z uwagą i zrozumieniem!

Czytając konkursowe książki odwiedzaliście zaczarowane krainy, przeżywaliście niesamowite przygody, a bohaterowie, których losy śledziliście zostaną Waszymi przyjaciółmi na zawsze. Wspomnienia z lektury, książkowe przyjaźnie i emocje, które przeżywaliście rozwiązując zadania z rodzicami i rodzeństwem, to skarb, który jest tylko Wasz. Choć nie da się go przeliczyć na pieniądze, ani zamienić na złoto, sprawia, że jesteście bogatsi: Wasze umysły są bardziej otwarte, serca bardziej wrażliwe, a wyobraźnia umie już sama tworzyć wspaniałe historie.

Za chwilkę półfinałowy test zaczniecie rozwiązywać Wy oraz najlepsi czytelnicy z całej Polski. Najlepsi z najlepszych. Trzymamy kciuki za każdego z Was, każdemu życzymy powodzenia, bo wszyscy jesteście naszymi przyjaciółmi. Wszystkich nas połączyła miłość do czytania i do książek. Mamy nadzieję, że zarażeni tą miłością za rok ponownie przyłączycie się do naszej zabawy, aby odkrywać kolejne krainy".

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i przygód związanych ze światem książek.

Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników
Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników
Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników
Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników
Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników
Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników
Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników
Zakończono zmagania Wielkiej Ligi Czytelników

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12