INWESTYCJE

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno

Termomodernizacja remizy OSP i remont parkingu w Porąbce Uszewskiej

Termomodernizacja remizy OSP i remont parkingu w Porąbce Uszewskiej

Zakończyły się prace związane z modernizacją budynku i terenu przy remizie OSP w Porąbce Uszewskiej. Gmina Dębno pozyskała środki w wysokości ponad 24 tysięcy złotych na termomodernizację, w ramach programu Małopolskie Remizy. Inwestycja objęła docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych oraz stropów i ościeży, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 140 tys. złotych.

Rozbudowa kanalizacji w Łysej Górze

27.11.2017
Rozbudowa kanalizacji w Łysej Górze

W ubiegłym tygodniu odebrane zostały prace związane z realizacją zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łysa Góra – Pańska Góra”. Wartość inwestycji wyniosła prawie 253 tysiące złotych, z czego ponad 175 tys. zł zostało przyznane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach inwestycji  położono ponad 370 metrów sieci kanalizacyjnej.

Modernizacja tarasu w Łysej Górze

Modernizacja tarasu w Łysej Górze

W środę 15 listopada 2017 r. został odebrany remont tarasu przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze. Wykonawcą zadania był Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno.

Zakres przeprowadzonych prac objął odwodnienie i uszczelnienie tarasu, montaż specjalnej membrany izolacyjnej, położenie nawierzchni z trawy syntetycznej oraz obróbki blacharskie. Koszt realizacji zadania wyniósł ponad 35 tys. złotych.

Kolejny etap rozbudowy sieci oświetlenia w Dołach

Kolejny etap rozbudowy sieci oświetlenia w Dołach

Przy drodze gminnej Doły – Łysa Góra sukcesywnie rozbudowywana jest sieć oświetlenia. Pierwszą część inwestycji zrealizowano jeszcze w ubiegłym roku. W ostatnich tygodniach został natomiast zakończony kolejny etap, sfinansowany dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Sołeckiego.

Nowe bariery w Porąbce Uszewskiej

8.08.2017
Nowe bariery w Porąbce Uszewskiej

Zakład Usług Komunalnych zakończył prace związane z montażem nowych barier ochronnych przy drodze gminnej w pobliżu Groty w Porąbce Uszewskiej, na odcinku około 120 metrów. Zadanie zostało zrealizowane ze środków pochodzących z budżetu Gminy Dębno oraz z Funduszu Sołeckiego.

Kolejny etap przebudowy dróg zrealizowany

14.07.2017
Kolejny etap przebudowy dróg zrealizowany

W ostatnich dniach zakończono prace związane z dalszą przebudową dróg gminnych, położonych na terenie Gminy Dębno. Wyremontowane zostały następujące odcinki dróg: Łoniowa na działce nr 1202, Łysa Góra Zamieście, Maszkienice na Most, Porąbka Uszewska na Grotę i Łysa Góra Biała Droga. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu.

Zakończono pierwszy etap przebudowy dróg

19.06.2017
Zakończono pierwszy etap przebudowy dróg

W ubiegłym tygodniu zrealizowane zostały prace związane z przebudową dróg gminnych, leżących na terenie Gminy Dębno. W ramach inwestycji wyremontowano następujące odcinki dróg: Dębno Hektary, Maszkienice Podlesie, Wola Dębińska Hebdówka oraz Rajsko Do Zagórza w Sufczynie. Prace objęły między innymi wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych, nawierzchni asfaltowych i ścięcie poboczy. Modernizacja kolejnych odcinków dróg gminnych będzie sukcesywnie realizowana w najbliższych tygodniach.

Nowe i odnowione wiaty przystankowe

16.06.2017
Nowe i odnowione wiaty przystankowe

Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno zakończył prace związane z zabudową i utwardzeniem terenu przy wiatach przystankowych, zamontowanych na terenie gminy w bieżącym oraz ubiegłym roku.

Pozimowe remonty dróg w Gminie Dębno

Pozimowe remonty dróg w Gminie Dębno

W marcu podpisana została umowa na zadanie, obejmujące cząstkowy remont i uzupełnienie ubytków nawierzchni dróg w miejscowościach leżących na terenie Gminy Dębno. Prace przy drogach rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Wykonawcą zadania, wybranym w drodze postępowania, została firma Dróg-Bud z Łoniowej. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to połowa czerwca bieżącego roku.

Prace remontowe przy gminnych drogach

7.04.2017
Prace remontowe przy gminnych drogach

Długo oczekiwana przez mieszkańców wiosenna pogoda jest również okazją do rozpoczęcia sezonu inwestycyjnego. W ostatnich tygodniach w Gminie Dębno zostały zrealizowane pierwsze prace, związane z przebudową dróg gminnych i rowów przydrożnych.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna ]