INWESTYCJE

Nowe chodniki w Jastwi

20.08.2018
Nowe chodniki w Jastwi

Zakończone zostały prace związane z budową chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Jastew o dł. 110mb o łącznej wartości blisko 55 tysięcy złotych. Przedmiotowy chodnik prowadzi od drogi gminnej do Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budownictwa Wodnego Drogowego i Usług Sprzętowo-Transportowych z siedzibą w Dębnie.

Remont boisk zakończony

7.08.2018
Remont boisk zakończony

Boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku zostały przebudowane. Wykonawcą inwestycji była firma GREENSPORT z siedzibą w Katowicach.

Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

17.07.2018
Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

Wakacje to intensywny czas pracy dla drogowców, którzy w tym okresie modernizują drogi w gminie Dębno.

Znacznej poprawie uległa chociażby droga „Łysa Góra Pańska Góra”. Koszt modernizacji to ponad 70 tysięcy złotych.

Poza generalnym remontem samej jezdni o długości ponad 300 m, utwardzone zostały pobocza oraz wyregulowane studzienki.

Kolejne inwestycje zostały zakończone

13.07.2018
Kolejne inwestycje zostały zakończone

W sołectwach Łysa Góra i Perła w tym roku stan sieci chodników powiększył się o kilkaset metrów. Obecnie zakończona została budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze Sufczyn-Gwoździec w Łysej Górze oraz Biadoliny Szlacheckie -Sufczyn w Perle.

Figura św. Jana Nepomucena w Sufczynie już odnowiona

Figura św. Jana Nepomucena w Sufczynie już odnowiona

Zakończył się remont figury św. Jana Nepomucena. Prace konserwatorskie były możliwe dzięki pozyskanemu przez samorząd gminy Dębno dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Samorząd na ten cel zdobył blisko 30 tys. zł.

Prace remontowe trwały do końca marca. Obiekt zdemontowano, następnie przewieziono  do pracowni. Figura została oczyszczona z nawarstwień brudu, mchów i porostów.

Odbiór remontu drogi Dębno Granice

Odbiór remontu drogi Dębno Granice

We wtorek 19 grudnia 2017 r. miał miejsce uroczysty odbiór prac, związanych z remontem drogi gminnej Dębno Granice. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Termomodernizacja remizy OSP i remont parkingu w Porąbce Uszewskiej

Termomodernizacja remizy OSP i remont parkingu w Porąbce Uszewskiej

Zakończyły się prace związane z modernizacją budynku i terenu przy remizie OSP w Porąbce Uszewskiej. Gmina Dębno pozyskała środki w wysokości ponad 24 tysięcy złotych na termomodernizację, w ramach programu Małopolskie Remizy. Inwestycja objęła docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych oraz stropów i ościeży, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 140 tys. złotych.

Rozbudowa kanalizacji w Łysej Górze

27.11.2017
Rozbudowa kanalizacji w Łysej Górze

W ubiegłym tygodniu odebrane zostały prace związane z realizacją zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łysa Góra – Pańska Góra”. Wartość inwestycji wyniosła prawie 253 tysiące złotych, z czego ponad 175 tys. zł zostało przyznane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach inwestycji  położono ponad 370 metrów sieci kanalizacyjnej.

Modernizacja tarasu w Łysej Górze

Modernizacja tarasu w Łysej Górze

W środę 15 listopada 2017 r. został odebrany remont tarasu przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze. Wykonawcą zadania był Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno.

Zakres przeprowadzonych prac objął odwodnienie i uszczelnienie tarasu, montaż specjalnej membrany izolacyjnej, położenie nawierzchni z trawy syntetycznej oraz obróbki blacharskie. Koszt realizacji zadania wyniósł ponad 35 tys. złotych.

Kolejny etap rozbudowy sieci oświetlenia w Dołach

Kolejny etap rozbudowy sieci oświetlenia w Dołach

Przy drodze gminnej Doły – Łysa Góra sukcesywnie rozbudowywana jest sieć oświetlenia. Pierwszą część inwestycji zrealizowano jeszcze w ubiegłym roku. W ostatnich tygodniach został natomiast zakończony kolejny etap, sfinansowany dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Sołeckiego.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]