Inwestycje w realizacji

Droga już prawie gotowa
21 lis 2023

Trwa modernizacja drogi Dębno Szwaby. Jest to ostatnia inwestycja w ramach dotacji z II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład przyznanej Gminie Dębno w roku ubiegłym. Jeszcze dziś przewidziano położenie warstwy bitumicznej, która zapewni komfortowy przejazd mieszkańcom.

Ostatnia prosta modernizacji drogi gminnej "Dębno - Szwaby".
08 lis 2023

Dobiega końca kolejny etap robót na drodze "Dębno-Szwaby".

Trwają prace przy budowie chodnika w Dębnie
07 lis 2023

Rozpoczęła się budowa nowego chodnika obok Kościoła pw. Św. Małgorzaty w Dębnie.

Ze względu na duże natężenie ruchu, inwestycja znacznie zwiększy bezpieczeństwo na tym odcinku.

Kolejne modernizacje dróg w Gminie Dębno
07 lis 2023

W poniedziałek tj. 6 listopada rozpoczęły się prace nad modernizacją dróg "Dębczak" oraz "Amerykanka".

Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych
03 lis 2021

Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie z RządowegoFunduszu Rozwoju Dróg. Pozyskane środki przeznaczone zostały na budowę chodnika w miejscowości Jaworsko w okolicach Szkoły Podstawowej, przebudowę istniejącego przejścia dla pieszych oraz montaż progu zwalniającego płytowego o długości 4,5 m. Celem realizowanego zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych. Przewidywany łączny koszt zadania to 279 500,00 zł.

Remont drogi Pańska Góra w Łysej Górze
12 paź 2021

Trwają prace przy remoncie nawierzchni drogi gminnej w sołectwie Łysa Góra, tzw. Pańska Góra. W wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o. w Jaśle, z którym podpisano umowę na realizację zadania.

Koszt całości inwestycji, to 159 285,00 zł. Zadanie to zostanie sfinansowane w całości ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Planowane zakończenie prac to listopad br.

Sufczyn. Rozpoczęto budowę Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie
23 sie 2021

Wraz z początkiem 2021 r. Gmina Dębno w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH + '' 2021, podpisała umowę o dofinansowanie ze środków budżetu Państwa, na zadanie pn.: „Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie''. Zgodnie z dokumentacją projektową zadanie obejmuje swoim zakresem  budowę obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu w Sufczynie w celu utworzenia żłobka.  Zintegrowany nowoczesny i energooszczędny obiekt wolnostojący, dwukondygnacyjny wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą tj. parkingiem, układem komunikacji kołowej i pieszej i przyłączami, zapewni 20 miejsc dla dzieci do lat 3 oraz 50 miejsc dla podopiecznych w wieku przedszkolnym. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono firmę EKO-REM-BUD jako wykonawcę zadania, któremu w 6 lipca 2021 r. przekazano plac budowy. W ramach ww. umowy wartość dofinansowania wynosi 660 000,00 zł, natomiast calkowita wartość zadania to 830 000,00 zł.

Trwają prace remontowe w budynku Przedszkola w Łoniowej
24 czer 2021

Trwa realizacja projektu pt. Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dębno w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.3 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym. W ramach dofinansowania przyznano kwotę 1 687 109, 29 zł. W ramach zadania rozpoczęto prace w Publicznym Przedszkolu w Łoniowej trybem ,,zaprojektuj i wybuduj". W ramach prac przewidziano m.in. docieplenie budynku, modernizację kotłowni i centralnego ogrzewania, remont instalacji elektrycznej oraz modernizacja instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zakończenie prac zaplanowano na koniec bieżącego roku.

Budowa budynku komunalnego na potrzeby społeczności lokalnej w miejscowości Doły
18 czer 2021

Trwają prace w miejscowości Doły przy inwestycji zwanej budowa budynku komunalnego. Dotychczas wykonano instalacje elektryczne, gazowe, wodociągowe, wentylacyjne oraz kanalizacyjne. Dodatkowo wykonano ocieplenie budynku oraz elewację zarówno części budynku komunalnego jak i OSP. Wykonano również prace przygotowawcze pod konstrukcję stropu drewnianego. Gotowy jest również podjazd dla osób niepełnosprawnych ze schodami do budynku oraz ocieplenie poddasza. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Zadanie realizowane w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota dotacji 634.099,00 zł.

Rok:
Wybory Samorządowe 2024